Choď na obsah Choď na menu
 


Kerem a Benu z Tisíc a jednej noci: Smoliari v láske

18. 2. 2011

Obrázok Celé Slovensko už vie, že hlavní predstavitelia, ktorých stvárňujú Halit Ergenc a Bergüzar Korelová, sú do seba zaľúbení aj v skutočnom živote a majú ročného synčeka. A mnohí by chceli, aby podobný rozprávkový príbeh prežívala aj ďalšia dvojica z populárnej telenovely. Tardu Flordun (38) však také šťastie nemá a pohľady na Šeherezádu či na svoju seriálovú lásku Ceydu Düvenciovú si môže dovoliť len na pľaci.

 

Kerem mal byť najskôr Onurom

Seriálový Kerem je na obrazovke príťažlivý a dobre naladený spoločník v Onurovej firme, dokonca sú odmalička najlepší priatelia, ktorí sa so všetkým navzájom zdôverujú. Kerem sa snaží Onura držať pri zemi a usmerniť ho. V reálnom živote však Kerem, čiže Tardu Flordun, nevie zabudnúť Onurovi, Halitovi, že mu vyfúkol túto úlohu. Po prvom kastingu bolo totiž pôvodné obsadenie vymenené. Viete si predstaviť šarmantného Kerema ako Šeherezádinu lásku? Producenti seriálu však pár dní pred prvou klapkou napokon dve hlavné mužské úlohy vymenili, Halit Ergenc sa im zdal dôveryhodnejší a v prípade fešáka Tardua ešte zavážil aj fakt, že je synom slávneho tureckého herca Macita Florduna. A keďže aj „Šeherezáda“ pochádza z významnej hereckej rodiny, tvorcovia telenovely nechceli obsadiť do dvoch najdôležitejších úloh deti slávnych rodičov, ktorých mená by príliš rozptyľovali verejnosť. Osudové rozhodnutie sa Florduna veľmi dotklo, a tak sa napokon neobjavil ani na skutočnej svadbe Ergenca a Korelovej, hoci ho tam všetci očakávali. A možno bol dôvod aj v tom, že nemal s kým ísť, jeho ľúbostný život je totiž takisto veľmi komplikovaný.

Nenaplnené lásky

Prvou veľkou láskou Tardua Florduna bola krásna turecká modelka Sadyie Mogulová. Už bolo takmer počuť zvuk svadobných zvonov, keď znenazdajky krásavica otehotnela so svojím dvorným fotografom. Tardua to veľmi zlomilo, a tak sa začal venovať herectvu oveľa intenzívnejšie a na javisku takmer spával. Hamlet mu išiel fantasticky, Piti – ako ho odmalička prezývajú – však cítil, že treba aj prísť domov a podeliť sa so zážitkami a niekomu ráno uvariť dobrú tureckú kávu. Vtedy prišiel ďalší Amorov šíp a po jeho boku sa začala objavovať modelka a herečka Songül Ödenová, ktorú vyhlásili za jednu z najkrajších žien sveta. Tardu sa zamiloval a modelke posielal každý piatok kyticu ruží, pretože Songül v krajine nenazvú inak ako Turecká ruža. Aj tu to už vyzeralo na zásnuby a Tarduovo šťastie, keď sa zjavil silný súper. Meno Kivanc Tatlitug nám nehovorí nič, v Ázii však z neho padajú do mdlôb milióny žien všetkých vekových kategórií. Kivanc sa stal Svetovým modelom roka 2001 (vtedy mal osemnásť), najkrajším mužom Turecka, dostal prezývku „Ázijský Brad Pitt“ a čo bolo pre Tardua najhoršie, zahľadel sa do jeho nežnej ružičky. Songül bola z alfasamca totálne namäkko a Tardu dostal ďalšie hviezdne kopačky. Navyše sa po jednom televíznom prenose dostal s krásavcom Kivancom do ostrého verbálneho konfliktu, ktorý takmer prerástol do búchania päsťami, zakročili však kameramani. A aby bola horkastá príchuť prehry ešte intenzívnejšia, Tardu sa musí v Ankare pravidelne pozerať na veľké bilbordy, ktoré robia reklamu najnovšiemu tureckému filmovému hitu Bitter Love, v hlavných úlohách s krásnou Songül a – Halitom Ergencom! Svojich sokov v láske a v práci sa Tardu zjavne tak skoro nezbaví. Osamotený krásavec nedávno v televíznom rozhovore len trpko poznamenal: „Mám zvláštnu karmu, vždy, keď som s krásnou ženou a viem, že som zaľúbený, príde niekto iný a odvedie mi ju spred nosa rovno pred oltár.“ Ako v telenovele...

Smoliarka Ceyda

Aj seriálová Benu – Ceyda Düvenciová, ktorá je do Kerema bezhlavo zaľúbená, prehráva v láske. Nielen v seriáli, ale aj v súkromí. Predrokmi sa zaľúbila do tureckého tanečníka Tana Sagtürka, ktorý je veľkou star aj v Paríži. Po dvoch rokoch známosti sa dokonca chceli brať. Vo svadbu dúfala viac Ceyda, naopak, o osem rokov starší tanečník si to náhle rozmyslel. Až neskôr vysvitlo, že jeho srdce obsadila Bergüzar Korelová, krásna Šeherezáda. Všetko sa ti raz vráti – hovorí múdre príslovie, ktoré sa v Tanovom prípade stalo pravdivým. Tak ako on opustil Ceydu (Benu) pre inú, košom mu dala aj Šeherezáda. V jej mobile objavil zamilované esemesky od Onura (Halita Ergenca).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kerem

(martin, 5. 3. 2011 20:30)

to je fajnove :D