Choď na obsah Choď na menu
 


Momenty, ktoré zmenili život Bergüzar Korel

13. 2. 2011

Obrázok

 

Lozila po stromoch

Herečka Bergüzar Korel sa narodila v Turecku, kde strávila celé svoje detstvo. „Najkrajšie roky som zažila v Ulus. Vyrástla som na veľkom pozemku s množstvom ovocných stromov. Stále som liezla na tie stromy. Bola som ako chlapec,“ spomína na detstvo herečka.

Milovala šport

Keďže Bergüzar bola vášnivou hráčkou volejbalu, túžila byť profesionálnou volejbalistkou a tejto hre venovala celý svoj voľný čas. Mala na to aj postavu, veď meria obdivuhodných stoosemdesiat centimetrov! Prišlo však vážne zranenie pri športe, ktoré herečke nedovolilo ďalej pokračovať vo svojom sne. Musela tak so športom definitívne skončiť.

Bola tučná

Napriek neustálemu športovaniu mala odmalička problémy s váhou. „Narodila som sa ako štvorkilová a nikdy som nebola úplne sýta. Priberať som prestala, keď som bola na prvom stupni základnej školy,“ priznala herečka svoj komplex z postavy. Neskôr radikálne schudla, ale na strednej škole začala mať opäť kolísavú váhu. „Bola som svalnaté, veľké dievča. Ale vždy som sa mala rada, aj keď ma kamaráti prezývali ťava a žirafa.“

Zomrel jej radca

Herečkina doposiaľ najlepšia ponuka, ktorá jej zmenila život, bola možnosť zahrať si hlavnú predstaviteľku Šeherezádu v seriáli Tisíc a jedna noc. Herečka sa seriálovej úlohe potešila, zároveň sa jej však zosypal celý svet.

Dozvedela sa totiž smutnú správu o smrti otca. Ten podľahol rakovine pľúc a herečku to veľmi zarmútilo, pretože otca mala napriek jeho prísnej povahe veľmi rada. Otec bol aj jej skvelým radcom v otázkach herectva. Vedel jej vždy poradiť, ako má zahrať scénu či ako sa má pri jednotlivých situáciách tváriť.

Matka ju podporovala, otec nie

Aj keď Bergüzarin otec bol spočiatku proti tomu, aby ho dcéra nasledovala v hereckej brandži, jej matka Hülya Darcan, ktorá bola tiež úspešnou divadelnou herečkou, ju podporovala.

„Môj otec bol žiarlivý muž. Keď nás raz obsluhoval čašník, omylom sa ma dotkol a otec z toho urobil veľký problém. Keď som mala priateľa, otec bol zarmútený a správal sa detinsky,“ spomína na tínedžerské obdobie herečka a priznáva, že práve pre otcovo neustále ochraňovanie sa s ním často hádala.

Prvá filmová úloha

Keď kráska ukončila štúdium na univerzite, naskytla sa jej príležitosť zahrať si menšiu úlohu vo filme Údolie vlkov: Irak, ktorý zožal v Turecku obrovský úspech. Mladá kráska túto ponuku prijala a aj keď to nebola veľká úloha, pomohla herečke dostať sa do hereckého povedomia. „Chcela som pracovať pre spoločnosť TMC. Chcela som dobrú prácu v dobrej televíznej spoločnosti a podarilo sa mi to!“ povedala Bergüzar, ktorá v spomínanom filme stvárnila postavu ovdovelej nevesty Leyly.

Našla muža snov

Bergüzar sa počas nakrúcania seriálu Tisíc a jedna noc zblížila s mužským hlavným hrdinom Halitom. Netrvalo dlho a dvaja zaľúbenci si povedali áno. Halit sa však musel najskôr rozviesť so svojou vtedajšou manželkou, ktorá dokonca čakala s hercom dieťa.

To sa však nenarodilo, pretože po dohode s Halitom sa jeho bývalá manželka rozhodla pre interrupciu. Pre zamilovaný pár to znamenalo, že už viac nemali zviazané ruky a mohli konečne zrealizovať svoje túžby. Vo februári roku 2010 sa im narodil synček Ali.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mdajt

(pkaj, 22. 9. 2011 6:59)

nechapem naco pisete take kokotiny same klamstva!

no to je tak

(alenka, 4. 9. 2011 15:20)

aj tak im to dlho nevidrzi lebo ona je mlada a on stary ved ma 40 rokov a ona ma 28 tak je v tom 12 rocni rozdiel aj tak museli ist na poradnu aby im to vidrzalo a ja sa cudujem halitovi ze to s takou ziarlivkou vidrzi lebo berguzar ziarli na halitovu koleginu a normalna zena by to asi nerobila ved tie lubostne sceni su normalne aspon u hercou a vo fi;lme tisic a jedna noc to vizera ako keby ziarlil halit na berguzar ale v civilnom zivote je to naopak.