Choď na obsah Choď na menu
 


Rada prídem

27. 2. 2011

Obrázok

V seriáli Tisíc a jedna noc, ktorý na Slovensku stále láme rekordy sledovanosti, stvárňuje turecká herečka neprístupnú Šeherezádu. Tá však nakoniec otvorí svoje srdce vytrvalému Onurovi v podaní Halita Ergenca. V súkromí si tento manželský pár spokojne nažíva s ročným synom Alim. S BERGÜZAR KORELOVOU (28), ktorá poskytla Plus 7 dní ako vôbec prvému médiu na Slovensku exkluzívny rozhovor, sa zhovárala MARÍNA DOBOŠOVÁ.

 

 

 

V detstve ste boli tučná, potom chudá, neskôr opäť pri tele a dnes ste zas štíhla. Čo si myslíte o diktáte krásy a posadnutosti dokonalými postavami a krásnymi tvárami?


Môžem pokojne povedať, že nie som posadnutá perfektnou postavou ani tvárou. Obzvlášť keď som bola mladšia, skutočne mi na tom vôbec nezáležalo. Ale hneď, ako som sa začala venovať herectvu profesionálne, musela som sa o svoje telo starať. Koniec koncov, vystupujem v televízii a vo filmoch, takže musím vyzerať zdravo a dobre. Po pôrode syna Aliho som sa dala na špeciálnu diétu a podarilo sa mi zhodiť tehotenské kilogramy. Práve som sa totiž po dvoch rokoch púšťala do nakrúcania nového projektu.


Čo by ste poradili mladým dievčatám, ktoré chcú byť ako vy?


Vždy radím hlavne tvrdo pracovať, vytrvať a sústrediť sa na to, čo chcete dosiahnuť. Keď sa snažíte, ako najviac viete, všetko, do čoho sa pustíte, a dáte do toho aj srdce, nakoniec sa vám oplatí.


Bolo pre vás ako dcéru slávneho otca ťažké vydobyť si miesto v umeleckej brandži?


Som aj dcérou slávnej matky (smiech). Obaja sú pre mňa idolmi. Študovala som na konzervatóriu, ďalej som sa vzdelávala a neustále intenzívne pracujem na každej úlohe, ktorú hrám. Všetko som si vždy musela tvrdo odpracovať.


Pocítili ste niekedy, že ľudia neveria vo vaše schopnosti a talent iba preto, že ste dcérou Tanju Korela?


Neviem, nikdy som nad tým takto nepremýšľala. Možno pre moje vzdelanie si to vôbec nemysleli.


Tisíc a jedna noc je pre nás Slovákov zaujímavý seriál. O tureckej spoločnosti sme toho veľa nevedeli a teraz v televízii vidíme, že ľudia sú u vás slušní a navzájom sa rešpektujú. Odráža seriál realitu?


Je to skutočne tak. Rodina je v našej kultúre posvätná. Viem, že svet sa každým dňom čoraz viac globalizuje, predovšetkým mladé generácie zabúdajú na svoju kultúru. No v Turecku je rodina mimoriadne dôležitá, deti sa vždy správajú k starším úctivo, aj keď vyrastú. Taktiež sú pre nás dôležití susedia a hostia. Každý hosť je vždy vítaný. Sme zvyknutí žiť takýmto spôsobom, takže všetko, čo sa odohráva v seriáli, je pre mňa celkom prirodzené.


Myslíte si, že seriál je dobrým prostriedkom, ako  zviditeľniť Turecko, miestne zvyky, krajinu a tradície?


Samozrejme, Tisíc a jedna noc je veľmi dobrým príkladom. Vysielala sa v mnohých krajinách a získala si popularitu. Mnoho ľudí nevedelo o našej kultúre, krajine či ľuďoch. Už len tým, že sa na seriál dívate, dozviete sa o nás veľa. Zaujímavé je, že keď sa Tisíc a jedna noc preslávila, ľudia sa chceli dozvedieť ešte viac. Hľadajú informácie o jednotlivých postavách a miestach. Viem, že počet ľudí, ktorí cestujú do Istanbulu z Grécka, Chorvátska, zo Srbska, sa zdvojnásobil až strojnásobil. Keď sme navštívili Záhreb, dozvedeli sme sa, že miestni sa snažia naučiť po turecky a od ambasády si žiadajú jazykové kurzy turečtiny. Takže je to nepochybne perfektný spôsob na propagáciu našej krajiny.


Čím sa podľa vás Šeherezádin príbeh líši od iných, podobných seriálov?


Aj ja som bola neskutočne prekvapená úspechom seriálu v zahraničí. Keď sa pozriem na Turkov na jednej strane a Grékov, Chorvátov či Arabov na druhej, vidím, že sú si všetci dosť podobní - priateľskí, vzrušujúci a príjemní.


Za manžela ste si vzali seriálového Onura, Halita Ergenca. Má Onur čosi spoločné s jeho predstaviteľom?


Onur a Halit sú úplne rozdielni.


Váš spoločný syn Ali má rok. Ako ste oslávili februárové narodeniny?


Jeho prvé narodeniny sme oslávili na útulnom miestečku v Istanbule s jeho kamarátmi. Deti mojich priateľov sú prirodzene jeho priateľmi, tak sme si vyšli všetci spolu. No Ali bol unavený, nie je zvyknutý na veľkú spoločnosť, dosť ho to vyčerpalo.


Máte preňho aj opatrovateľku?


Mám, inak by som nemohla nakrúcať.


Ako sa vám darí skombinovať materské povinnosti s prácou?


Stále na tom pracujem. Je to ťažké, lebo som v robote dlhé hodiny a Ali mi nesmierne chýba. Každú chvíľu, keď nenakrúcam, však trávim s ním. A počas prázdnin sme všetci spolu.


Vaša sestra je vydatá, istý čas žila v USA. Čo si myslí o vašich hereckých úspechoch?


Teraz už žije v Turecku. Máme vynikajúci vzťah, vždy ma podporovala.


Ako vyzerá váš bežný deň?


Keď pracujem, plánujem si deň podľa toho. Ak mám voľno, som doma s Alim, chodíme spolu na prechádzky. Vlastne všetok svoj voľný čas trávim so synom. Ak sa uvoľní aj Halit, ideme spoločne na večeru. No niečo také sa už poriadne dlho nestalo.


Prídete na Slovensko?


Rada by som prišla, ale skutočne neviem, kedy sa mi to podarí.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.